Propozycja stałego serwisu pielęgnacyjnego roślin we wnętrzach przeznaczona dla firm, obiektów użyteczności publicznej, magazynów oraz klientów indywidualnych.

Pielęgnacja zieleni

  • dwa lub raz w tygodniu wizyta serwisanta firmy
  • nawadnianie i zraszanie
  • czyszczenie roślin i donic
  • nabłyszczanie roślin
  • formowanie
  • podwiązywanie i podpieranie roślin
  • wymiana i uzupełnianie ziemi w donicach
  • nawożenie roślin
  • ochrona przed szkodnikami
  • przesadzanie

Firma bierze na siebie całkowitą odpowiedzialność za rośliny objęte serwisem i ponosi wszelkie koszty w przypadku konieczności ich wymiany.

 

Pielęgnacja roślin - szczegółowy zakres prac

1. Nawadnianie i zraszanie

Podlewanie letnią wodą w miarę potrzeb, najczęściej dwa razy w tygodniu latem i raz w tygodniu w okresie zimowym. Zraszanie wymagających tego gatunków roślin.

2. Serwis ogrodniczy

Oczyszczanie roślin i donic z kurzu, osadów, martwych części roślin.

3. Nabłyszczanie

Nabłyszczanie odpowiednim środkiem, który poprawi estetykę rośliny, nadając jej połysk i zdrowy wygląd. Taka pielęgnacja roślin sprawia, że zieleń zawsze wygląda świetnie i przyciąga uwagę.

4. Formowanie

Formowanie i uszczykiwanie roślin w celu pobudzenia do wydania większej liczby pędów, utrzymywania przez to odpowiednich, naturalnych kształtów rośliny. Usuwanie zbyt długich, nadmiernie zagęszczonych, krzyżujących się, ogołoconych i wyschniętych pędów.

5. Podwiązywanie i podpieranie roślin

Podparcie wysokich i pnących roślin podporami (tyczki bambusowe i kraty bambusowe) w celu nadania im prawidłowego wzrostu i oparcia, stabilizacji przed przechyleniem się.

6. Wymiana i uzupełnianie ziemi w donicach

Wymiana wierzchniej warstw ziemi pozwala rozluźnić jej strukturę, jak i również usunąć osady z wody, choroby fizjologiczne, grzybowe. Pielęgnacja roślin bez tych czynności nie byłaby tak dobra i efektywna. Wiele osób zapomina o wymianie ziemi w donicach, co szkodzi roślinom.

7. Nawożenie

Stosowanie nawozów do roślin ozdobnych (uprawa tradycyjna i hydroponika) nie wyniszczających podłoża w zależności od potrzeb i gatunku. Zastosowanie „efektywnych mikroorganizmów” w celu uaktywniania zniszczonego przez długotrwałe stosowanie mineralnych nawozów podłoża.

8. Ochrona roślin przed chorobami i szkodnikami

Rośliny uprawiane w podłożach tradycyjnych sprawiają wiele problemów związanych z chorobami fizjologicznymi, grzybowymi i uciążliwymi szkodnikami, a zwalczanie ich w pomieszczeniach biurowych nie może odbywać się tradycyjnymi metodami chemicznymi. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja roślin. Z tego powodu wprowadzamy z dużym powodzeniem biologiczne metody zwalczania chorób i szkodników. Ochrona roślin to także profilaktyka przez zastosowanie specjalnych pułapek oraz lepów, które są źródłem informacji i sygnalizacji o szkodnikach.

9. Przesadzanie

Okresowe przesadzanie roślin w większe donice zakupione przez Zleceniodawcę oraz wykonywanie innych czynności i środków niezbędnych do odpowiednio estetycznego i zdrowego wyglądu roślin.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)